Background
Buket Polatoglu

Tır Şöförü Avukatı

Tır Şöförü Avukatı

Tır Şöförü Avukatı

Tır Şoförlerinin Hukuki Sorunları İçin Avukat


Hukuk büromuz ile tır şöförü avukatı  ihtiyaçlarınız da karşılanmakta ve hukuki konularda destek verilmekte ve gerekli olan durumlarda hukuk davalarında temsili sağlanmaktadır. İzmit ilinde kurulan Polatoğlu Hukuk Bürosu kısa sürede hukuki çözümleri ile tanınmıştır.

İzmit ve çevre illerde ve özellikle istanbul tır şöförü avukatı olarak sektörde yerini alan ve kısa zamanda seçkin hizmetleriyle yerini alan Polatoğlu Hukuk bürosu tüm hukuki alanlarda olduğu gibi tır şoförlerinin de hizmetinde olmaktan kıvanç duymaktadır.
 
Tır Şoförlerinin Hukuksal Sorunları

Tır şoförleri belli bir ücret ile çalışmaktadır. Bunun yanı sıra yol harcırahları da vardır. Yol harcırahları bazen fazla mesai kavramı ile karıştırılmaktadır. Fazla mesai ücretini almakta zorlanmalar olabilmektedir. Fazla mesai, normal mesaisi dışında yol giden tır şoförünün hak ettiği bir ücrettir.

Bu konuda olan tır şoförü ile işveren arasındaki anlaşmazlıkların hukuksal çözümleri için mahkemeye başvurulduğu zaman, tır şoförünün en iyi şekilde temsil edilip savunulması gerekmektedir. Hukuki olarak haklarının alınması için bu şarttır.

Olası Diğer Hukuksal Sorunlar

Aslında hukuksal sorunlar bunlarla da bitmemektedir. Eğer böyle haklı bir sebep ile, yani sadece yol harcırahı ödenip, fazla mesailerin ödenmemesi durumunda haklı olarak yapılan sözleşme tır şoförü tarafından iptal edilmek istenmektedir.

Şoför tarafından sözleşme iptali sonucunda başka haklar da doğmaktadır. Bu haklar kıdem tazminatı, yıllık izin ücreti, fazla mesailerin ödenmesi, hafta tatil ücreti, genel tatil ücretlerinin ödenmesidir. Kendi tarafından işten çıktığı için işveren bütün bu ücretleri üstlenmek istemeyebilir.

Böyle bir durumda tır şoförleri hukuki olarak iyi bir şekilde temsil edilip haklarının tam olarak alınması gerekmektedir. Polatoğlu Hukuk Bürosu bu konuda yanınızdadır.

Haklarınız İçin Hukuksal Mücadele

Ne yazık ki insanlar sorunları aralarında tam olarak çözememektedirler. Bu yüzden insanlar hukuka müracaat etmektedir. Yasalar her zaman insanların yanındadır.

Ancak hukuki hakları korumak, savunmak ve elde etmek için mutlaka konu hakkında bilgili ve eğitimli bir avukata ve temsilciye sahip olmak gerekir.

Her meslekten insan bu yardıma ihtiyaç duymaktadır. İşte bu noktada konu hakkında yeterlilik sahibi ve uzman bir avukat gerekmektedir. Bireyler hukuksal haklarını koruma yollarını, itiraz yöntemlerini ya da itiraz sürelerini iyi bilmeyebilir. 

Bu yüzden haklarını alamayan ve haksız yere kayıplar yaşayan insanlar vardır. Bu yüzden hukuk siteminde sizi temsil edecek avukatlar yanınızdadır.

Polatoğlu Hukuk Bürosu

Polatoğlu Hukuk Bürosu kurulduğu günden beri her türlü hukuksal sorunda hizmet isteyenlerin yanında olmuştur. Uzman kadrosu ile çeşitli alanlarda başarılı olmuştur.

Hemen hemen alanlarında uzmanlaşmış avukatlar ile hizmet vermektedir. Boşanma davalarından, iş davalarına; ceza davalarından beyaz yaka suçlarına kadar çok değişik alanlarda uzmanlaşmış kadrosu bulunmaktadır.

Kısa sürede hizmet verdiği alanlarda seçkinleşmiş ve üstün hizmetleri ile tanınmıştır. Böyle bir hizmeti vermekle gurur duyan büromuz hizmetleri ile her an hizmet talep eden bireylerin yanında olmaktan gurur duymaktadır.